« Ožujak 2024 »

Dan škole 2015.
Autor: Administrator , 22. 5. 2015.

Tradicionalno Osnovna škola Čakovci obilježava Dan škole u vrijeme trajanja Dana Općine Tompojevci pa je tako i ove godine Dan škole obilježen 21. svibnja prigodnim programom.  Kao i svake godine, ovo je prilika kada predstavljamo aktivnosti koje smo ostvarili tijekom godine. Svečani program započeli smo veselo – učenici matične škole izveli su performans na pjesmu „Cup Song“ inspiriranu filmom „Na putu do zvijezda“. Učenici su se zabavili pripremajući i izvodeći ovaj nastup i, iako je izgledalo jednostavno i jaaako zabavno, učenici su se mjesecima pripremali za njega. Nakon performansa, mladi su nam se“ Mađari“, polaznici Mađarskog jezika i kulture, predstavili s tri pjesmice „Ide vlakić…“, „Zelenom sam šumom išao“ i „Jedan mali praščić“. Nakon toga, uslijedila je dodjela nagrada za radove koji su sudjelovali u literarnom natječaju „Slikar svoga zavičaja“ koji je škola provela u suradnji s Općinom Tompojevci. Tri prva mjesta osvojile su: treće mjesto Anamarija Mudri, učenica 5.r.; drugo mjesto Elizabeta Emić, učenica 4. r. ;  prvo mjesto  Mirta Kujundžić, također učenica 4. r. Edukativni dio programa sastojao se u izlaganju projekata najprije učenika razredne nastave na temu „Tompojevački ritovi“, a potom i starijih učenika. Naime, svaka je područna škola imala podtemu koju je obradila: tako su učenici PŠ Berak obradili opasnosti njihova kraja, učenici PŠ Mikluševci ljekovite biljke Mikluševaca, PŠ Čakovci stajaćicu Kercel kroz godišnja doba i PŠ Tompojevci Tompojevačke ritove kroz godišnja doba.

Učenici predmetne nastave,  konkretnije njihova predstavnica Paula Potočki, izložila je aktivnosti ostvarene kroz projekt „Učiti kako učiti“ – tako nas je upoznala s aktivnostima koje su ostvarene u sklopu Hrvatskoga jezika, Engleskoga i Njemačkoga jezika, Matematike i Tjelesne i zdravstvene kulture.

Vidjeli smo kako su učenici, uz svoje redovite nastavna sadržaje, usvojili i one dodatne – mlađi učenici one vezane uz neposredni okoliš, a oni stariji osvijestili su metode što uspješnijeg učenja. Sigurni smo da će im ova nova znanja biti od koristi!

Program je zaokružen dodjelom priznanja učenici generacije – Milici Mišljenović. Naime, Milica je, osim što je dobra kolegica svojim prijateljima u razredu, tijekom osmogodišnjeg školovanja ostvarila najbolje ocjene. Neka nastavi s dobrim radom i u srednjoj školi!

Cijeli program upotpunio je i školski zbor izvodeći pjesme „Vratija se Šime“ i „Lutka“. Djevojke su zasjale svojim glazbenim interpretacijama dalmatinske narodne pjesme i prošlogodišnjeg hita skupine SARS i sve nas dojmile svojom izvedbom.

Nakon priredbe, Dan škole nastavili smo u ležernijem tonu – u kreativnim radionicama i sportskim natjecanjima. Učenici razredne nastave nisu sudjelovali u kreativnim radionicama, kako je bilo predviđeno, već su vrijeme proveli igrajući društvene igre; dok su učenici predmetne nastave sudjelovali u sportskim natjecanjima (djevojke su igrale odbojku, dječaci nogomet).

Zadihani, veseli i zadovoljni oprostili smo se od još jednog Dana škole!